Kendine arıza çıkartana bir ayar çeker Boğa! Bir daha arıza falan çıkartamaz! Fabrika ayarlarına dönmek istemiyorsan Boğaya bulaşma...!

21 Kasım 2012 Çarşamba

BOĞA BURCU (20 Nisan - 20 Mayıs)


Yönetici Gezegeni:Venüs ( Güzellik sevgi ve güzel sanatları temsil eder)
Element: Toprak - Negatif
Nitelik: Sabit
Burcunuzun Cinsiyeti: Dişi
Uğurlu Sayıları: 6,4
Gün: Cuma
Uğurlu Taşı: Zümrüt
Renk: Pastel mavi, Lila
Tarot kartı: İmparatoriçe
Hayvan: Boğa
Bitki: Elma, Selvi, Menekşe, Gelincik
Uğurlu Çiçekleriniz: Kırmızı Gül, Pembe Karanfil ve Şebboy
Kıymetli Taş: Topaz
Kıymetli Maden: Bakır
Üstün yeteneğiniz: Sıcakkanlı olmak ve istediğini bilmek
Özelliğiniz: Dost ruh ve koruyuculuk. Astrologlar Boğa için \"Zenginlik Burcu\" olarak söz eder
Emeliniz: Devamlı ileri atılım
Amacınız: Mal, mülk, lüks ve büyük servet sahibi olmak
Anahtar Sözcüğünüz: Süreklilik
Yenmeniz gereken huyunuz: Alınganlık, küsmek, lüks özlemi ve bencillik
Uğurlu kokularınız: Karanfil, elma çiçeği
Hoşlandığınız müzik: Senfoniler
Olası hastalıklarınız: Boğaz, boyun ve hormon hastalıkları
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Başak, Oğlak
İyi anlaştığınız burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç
Kötü anlaştığınız burçlar: Kova, Aslan, Akrep
Ne iyi ne kötü: Terazi, Yay
Başarılı olacağınız meslekler: Hemen hemen her mesleğe yeteneğiniz var Askerlik, doktorluk, kimya alanı, dişçilik, mimar, müteahhit, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, bankacı, pratik meslekler
Olumlu Özellikleri: Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olur. Duygulara önem verir.

BOĞA BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ


Boğa, varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katan, umudun burcudur. Boğasız bir burçlar çemberi düşünülemez. Sabırlı, sorumluluk sahibi Boğa, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olanıdır. Doğa ona bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. Boğa insanı, ruhsal varlığına olduğu kadar, maddesel varlığına da bağlıdır. Burç, aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilir.

Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserlerinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Sanatla sadece manevi olarak ilgilenmekle kalmaz, herhangi bir sanat eserini kendi koleksiyonunda görmekten büyük zevk alır.

Doğayı seversiniz; boş zamanlarınızı balık avlayarak veya dolaşarak geçirirsiniz. Bu sizin doğaya ve toprağa bağlılığınızı gösterir.

Bu yüzden ani değişikliklerin meslek ve özel yaşamınızda dengenizi bozması şaşırtıcı değildir. Yer değiştirdikten sonra kendinizi yeniden huzurlu hissetmeniz zaman alır. Kendinizi her şeyin sonsuza kadar süreceğine inandırırsınız. Bunun sebebi ise, güven ve dayanışma isteğinizdir. Size göre bunlar her değişimde tehdit altındadır. Siz bir sabır, istikrar ve dayanıklılık örneğisiniz. Başkaları bir şeyden uçar gibi kaçarken, siz dayanırsınız ve ellerinizdekileri koruyup saklarsınız. Etrafınızdakileri her şey tuz buz olsa bile, siz onları toplayıp tekrar bir araya getirebilecek yapıda bir insansınız.

Diğer yandan da dış çevreye çok zor uyum sağlarsınız ve bundan dolayı kuralları kesin olan işleri seversiniz. Ama bu, çeşitli teşebbüslerde bulunmayacağınız anlamına gelmez. Kritik durumlarda cesaretini ilk kaybeden siz olmazsınız. Koruma iç güdünüzün güçlü olduğu aşikardır.

Böyle durumlarda varlığınızı ve malınızı korumak için alışılmadık ölçüde güç ve irade gösterebilirsiniz.

Boğa insanı, mantığından çok duyguları tarafından yönetilir. Bu nedenle tahminen okulda “ezber dersleri”nde diğerlerine yetişmek için zorluk çekmiştiniz. Büyük başarıları, sadece kendinizi bir şeye duygusal olarak bağlı hissettiğinizde kazanırsınız. Bu duygu eksik olursa, konuya olan ilginiz de hemen dağılır.

Çocukluktan itibaren sevgi ve aşırı ilgiye ihtiyacınız vardır. Bu yetişkin olduğunuz zaman bile bastıramadığınız bir içgüdüdür. Bu karşı cinse olan bağlılığınız için de geçerlidir. Onlar sizi çeker, ama yine de ilk adımı atan siz olmazsınız. Kendinizi hareketli bir dış dünyaya bırakırsınız. Buda sizi çoğunlukla istenen başarıya götürür.

Ara sıra arkadaşlarınızı beklenmedik ataklarla şaşırtmanız, şimdiye kadar söylenenlerin bir inkarı değildir. Bu sadece duygularınız incindiğinde geçerli olur. O zaman hayvanlar alemindeki akrabalarınız gibi şiddetle hücuma geçebilirsiniz.

Doğrusu, kontrolünüzü kaybedip adeta yolunuza çıkan her şeye toslayacak hale gelmeniz, uzun zaman alır. Bunda zarar görmek istemeyen kişiler, bu konuda uyarılmalıdır. Boğa insanının krizleri korkunç olabilir ve bunun sonuçlarını hiç düşünmez. Böyle durumlarda sakin kalmayı becermesinin tek sebebi, dik kafalılığıdır. Çünkü damarına basıp, sinirlendirmek uzun zaman alır.

Boğa genelde sabit fikirlileri temsil eder ve hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Aynı zamanda yakın çevresindeki insanlarla birlikteyken anlaşmaya daha yatkındır. Siyah ve beyazın yanı sıra gri tonlarında olduğunu görmeye çalışmalısınız. Eğer ara sıra pes etmeyi öğrenirseniz, hayatınız kolaylaşacaktır.

Bunun yanında dayanıklılık ve sabrınız, başarınızın temelidir. “Devamlı akan damlalar taşı deler.” Atasözünde olduğu gibi, başarılı olmanız, yükselmenizin anlık olmamasına bağlıdır.

Finansal kararlarda çok dikkatlisinizdir ve her riski önceden hesaplarsınız. Sizi sevmeyen biri, size cimri bile diyebilir. Bunun sebebi hayatın her döneminde, biriktirdiklerinizle ayakta kalmayı istemenizdir.

Boğa erkeği, manevi olan her şeye bağlı olmasına rağmen, bir kadının bütün entelektüel yanını ortaya koymasına çok da değer vermez. Bu durumda kadın erkeğin kayıtsızlığını ifade eden soğuk bakışlara maruz kalır. Bu noktada, Boğa kadını da Boğa erkeğine çok benzer.

Akıllı insanlarla sohbet etmeyi sevmesine rağmen, filozofu oynayan bir adamın Boğa kadını karşısında hiç şansı yoktur. Kadın ya da erkek olsun, bir Boğa bütün insanlara, istediklerini yapma hakkı tanır, karşısındaki insanın bir serseri, bilim adamı veya çöpçü olması fark etmez.

Kendisine de kendini ortaya koyma hakkı tanır ve çok belirgin olan eşitlik sayesinde diğerlerine de bu hakkı verir. Bu bazen garip tiplerle arkadaş olmanıza yol açar. Beraber olmaya katlanamadığınız kişiye bunu hissettirir ve onu aranıza almazsınız. Buradan da dürüst yapınız anlaşılabilir.

Boğalar fiziksel olarak çok çekicidirler ve doğanın bu hediyesinin bilincindedirler. Bakımlı görünmeye büyük özen gösterirsiniz. Sizin için kendinize bakmak çok anlamlı bir iştir. Anlamlılık ve anlamlı ifade, size başkalarından daha çok şey ifade eder. Kendinizi göstermek için yaptığınız hareketlerin hepsi çevrenizin -en çok da onları kıskandırarak- dikkatini çekmek içindir ve bunu genelde başarırsınız. Söylediğimiz gibi Boğa, Venüs tarafından yönetilir. Özlem ve duygu yoğunluğuyla çok sıkı ilişkili olan Ay’ın etkisi altındadır. Duygularınızı ifade etmek size zor gelse de özlem ve hislerin tadını çıkarmayı istersiniz.

Kesinlikle konuşkan, çok sesli ve düşüncelerini açıkça belirten iyi bir dinleyicisiniz.

Boğa insanlarının yaşam boyu savaşacakları bir eğilimleri vardır; zevkle ve çok fazla yerler. Bu yüzden de fazla kilolarına karşı devamlı bir savaş içindedirler. Üstüne üstlük zaten iri vücut yapıları vardır. Bazıları, bir bira reklamını seyrederken bile kilo aldıklarını söylerler. Eğer dünyevi zevklerden diğer ölümlülere göre daha fazla zevk alıyorsa, bunda Boğa insanının ne suçu olabilir ki?
Boğa insanları insiyatifi ele almazlar. Onlara göre, önemli bir karar, Getireceği zarar ve yararları düşünerek ya da ölçüp biçerek sakin bir şekilde vermek daha iyidir. Kararı veren Boğa harekete geçer. Artık onu durdurmak mümkün değildir.

BOĞA BURCU KİŞİSEL ÖZELLİKLER


İşte karşınızda sapasağlam kişilikte bir insan duruyor. Onu olduğu gibi kabul etmek zorundasınız. Kolay öfkelenmeyen Boğalar, canınızı sıkacak hiçbir şey yapmaz, sizin her şeyinizle yakından ilgilenirler ve tüm bunları yaparken asla gocunmazlar.

Dingin, sağduyulu ve sabırlıdırlar. Çoğu kez dik başlı oldukları zannedilir fakat onun ısrarcı olduğu konular mantık terazisinden geçirilerek süzülen niceliklerdir. Hayallerle işi yoktur. Uzak hedeflerin kişisi değildirler. Ona, inatçı olduğunu söylediğiniz zaman sadece size gülecektir ve anlayışla karşılayacaktır. Çünkü o, bildiğini sabunan makul ve kararlı bir kişidir. Heyecanlarında bile farklı bir acelecilik vardır. Başkalarına benzemeyen bir berraklıkla sahiplenmeyi ister. Alevli kişiliğiyle herkesin boy ölçüşmesi imkansızdır.

Her yönüyle romantik olan bu kişinin duygusal yönünü ortaya koyması zaman alabilir. Çünkü o, aradığı aşkı kolay yakalayan biri değildir fakat, aşkın tüm özel oyunlarına da hazırdır. Karşısına çıkan ilk kişiyle birlikte olacak kadar aceleci bir kişiliğe sahip değildir. Anlamlı duyguların kişisidir ve bu duyguyu tattıracak kişiyi sabırla bekler. Önce kendisinin hayran olacağı ve daha sonra çevresine gururla taşıyacağı aşkların kişisidir.

Beş duyu organlarını bu kadar ustaca kullanan bir kişiye alsa rastlayamazsınız. Bir Venüs insanıyla birlikte olmak herkesin harcı değildir. Bir sanat ve aşk insanı olan Boğa ile karşılaşmışsanız, gerçekten şanslısınız. Tanrı sizi kayırmış ve bu güzel insanı karşınıza çıkarmıştır. Bırakın başkaları ne yaparsa yapsın. Siz aşkınızın ve yaşamınızın tadını çıkarmaya bakın.

BOĞA BURCU FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ


Kısa boylu, sağlam bir boyun yapısına sahiptirler. Kısa bir boyun ve mahmur bakışlıdırlar. Esmer tenli olup, koyu ve sıcak bakışlı kişilerdir. Saçlar gür ve kıvırcık olabilir.

Özellikle boğa kadınları genç yaşlarda çok güzel olmalarına karşın, ileri yaşlarda aşırı nişastalı yiyecekler tükettikleri için, yüz hatları hantallaşır ve kalın bir bedene sahip olurlar.

BOĞA SAĞLIĞI

Boğa burçları sakin yapılarına rağmen, yorulmak bilmeyen bir enerjiye sahiptirler. Hangi işi yaptıkları ve kimin adına çalıştıkları önemli değildir. Onlar enerjilerini içinde bulundukları ortam adına kullanırlar. Dünya nimetlerinden yararlanmak adına, yeme içme ve gezme konusunda aşırıya kaçabilirler. Boğa burcu, ense ve boğaz bölgesini yönetir. Bu nedenle anjine ve soğuk algınlığına çok çabuk yakalanırlar. Troid salgıları çok olduğu için, sürekli kilo problemleri vardır. Genelde sağlıklı ve iri yapılı kişilerdir. Bazıları olağanüstü güçlüdür. Acıya dayanıklıdırlar ve sabırlı hastalardır. Doktorun öğütlerini aynen yerine getirirler, ilaçlarını düzgün alırlar. Özellikle kışın dikkat etmezlerse; boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve bronşit yakınmaları görülür.

Ağır yemeklere düşkün olurlar. Çok kolay şişmanlarlar. Kilo ile ilgili tüm rahatsızlıklar onları bulur. Şeker hastalığı ve kalple ilgili problemler sağlıklarını tehdit ederken, ileri yaşlarda tansiyon problemleri en çok boğa kişilerinde görülür.

Sebze onların ilgisini çekmez. Fakat, bağırsaklarının düzenli çalışması için lifli yiyeceklere ihtiyaçları vardır. Troid bezlerinin iyi çalışmasını ve iyot ihtiyaçlarını karşılama adına haftanın üç günü balık yemeleri gerekir. Boğa kadınları, özellikle 35 yaşından sonra daha çok vitamin almalıdırlar. A ve E vitamini bakımından zengin gıdalara yer vermelidirler. Ayrıca kepekli gıdalar almalı ve sevmeseler de spora ağırlık vermelidirler.

BOĞA BURCU YÖNETİCİ GEZEGENİ


Sevgi güzellik ve lüks

Venüs, Güneş'e en yakın ikinci gezegen olarak bilinir. Dünya'dan bakıldığında Güneş'e açısı 48 dereceden fazla olamaz. Burçlar kuşağında ise sadece Güneş'in bulunduğu burç veya yanındaki burçlardan birinde bulunabilir. Örneğin, Güneş Boğa'dan geçiyorsa, Venüs'ün Boğa'da, Koç'ta veya İkizler'de olabileceğini düşünebilirsiniz.

Venüs etkileri kimi, neyi, nasıl seveceğinizi gösterir. İnsanı çığlık atacak kadar sevindiren, mutlu eden, tatmin duygusu veren, Venüs etkileridir. Sevdiğiniz kişiyi nasıl etkileyebileceğinizi Venüs'ün haritanızda bulunduğu eve göre öğrenebilirsiniz. Yaşamın sabun köpüğü gibi işleri, insanlara nasıl hoş görünebileceğiniz, ilişki kurma şeklimiz, paraya olan tutkularımız, gevezelikler, eğlenceler, hep Venüs yönetimindedir. Yani Venüs, hayatın olumlu ve neşeli yönlerini simgeler.

Dış dünyada ilişki kurduğunuz birisi, iç dünyanızı huzurla dolduruyorsa, bunun nedeni, Venüs açılarınızdır. Güzelliklerle ve genel zevklerle ilgilidir: Hoşlandığınız insanlar ve yerler, çikolata ve şekerlemeler, ipek çarşaflar, güzel müzikler... Tüm bunlara nasıl sahip olacağınızı, Venüs'ün haritadaki yerleşimini izleyerek ulaşabilirsiniz. Sevdiğiniz insana bakarken nasıl içiniz ısınır, yeni aldığınız arabaya binerken nasıl içiniz kaynar ya da tele-sekreterinizde "seni seviyorum" mesajı bulduğunuzda nasıl hissedersiniz? İşte bütün bunları Venüs yönetir.

Venüs astrolojide sevgi, güzellik, lüks, sosyal olaylar ve güzel sanatları yönetir. Değerli eşyalar, para, kontratlar, anlaşmalar, ortaklıklar, ilişkiler, barışma ve adaletle ilgili olan olaylar Venüs ile ilişkilendirilir. Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegenidir.

Venüs'ün Doğum Haritasındaki Gücü

Venüs, Boğa ve Terazi burçlarını yönetir. Ya da Venüs, Boğa'da ve Terazi'de dignifiye (dignified) olmuş denir. Venüs, bir doğum haritasında Boğa veya Terazi burcundaysa, kişinin hayatında Venüs'ün bulunduğu ev konuları daha ön plana çıkacaktır. Zodyak'ta doğal olarak 2. ev Boğa, 7. ev Terazi burcundan başladığı için Venüs 2. evde ve 7. evde kuvvetlidir.

Bir gezegen, yönettiği burcun karşısındaki burçta zararlı pozisyonda çalışır. Bu duruma gezegenin zararlı (detriment) olduğu yer denir. Venüs, Koç, Akrep burçlarında ve 1., 8. evlerde zararlıdır. Venüs'ünüzün bu iki burçtan birindeyse bu barçların bulunduğu en konularına ve açılarına hakimiyetiniz zorlaşır, istenmedik olaylarla sık sık karşılaşabilirsiniz.

Gezegenler, yönettiği burçlarının dışında, enerjilerini rahatlıkla ifade edebildikleri başka bir burç da bulunabilirler. Gezegen, burada bir yönetici gibi çalışamaz ama enerjisini yansıtması kolay ve akıcıdır. Buna yükselim ya da eksaltasyon (exaltation) denir. Venüs, Balık burcunda ve 12. evde yükselir. Gezegenler yükseldiği burcun karşısındaki burçta rahat edemezler. Bu duruma ise gezegenin düşüşü (fall) denir. Venüs, Başak burcunda ve 6. evde düşer.

Venüs'ün Astro Vücut Dili

Venüs'ü çok sert etkileşim içinde olan kişilerin cinsel hastalıklara karşı çok dikkatli korunmaları gerekiyor.

Venüs, astrolojik olarak vücutta deri, saçlar, kirli kan ve toplardamarlarla ilgili konuları temsil eder. Ayrıca bademcikler, seks organları, yumurtalıklar, er bezleri ve hormonlar, tiroit, üst böbrekler ile ilgili sorunlar, vücudun enerji verici karbonhidratları yakmasındaki tabiatı, Venüs açıları ile görülebilir. Transitte veya doğum haritasında Venüs, ters etkiler altına girdiğinde, hipoglisemi, diyabet riski artabilir. Ayrıca zayıf Venüs açıları, kan akışından bir problem ve kan damarlarının duvarlarının zayıflığını gösterecektir. Asitli besinlerden kaçınmak, kanın alkalize edilmesinde yararlıdır.

Venüs'ün konumu, duygusal dünyanızın karakteristik özelliklerini gözler önüne serer. Pek çok hastalık, moralin bozuk olduğu üzüntülü zamanlarda ortaya çıkar. Duygusal dalgalanmalarda vücudumuz fazla tiroksin salgılar. Bu salgı, kana doğrudan karışarak, kalbe ve damarlara baskı yaparak, riskli durumlar doğurabilir. Venüs açılarına bakarak, yumurtalık ve er bezi hormonlarının nasıl çalıştığı hakkında da bilgiler edinilebilir. Haritaları incelediğinizde, Venüs-Mars açıları olan kişilerin, cinsel ilişkilerini yoğun yaşayan kişiler olduğunu görebilirsiniz. Bunun sebebi, fazla salgılanan cinsiyet hormonlarıdır. Venüs'ün zayıf açılarında kişi çok hassastır. Hassasiyet ilk olarak deri ve saçlarla ilgili problemler yaratacaktır. Tiroit bezinin düzensiz salgıları, deri problemlerine ve vücuttaki su dengesinin bozulmasına sebep olabilir. Bakırın astrolojik yöneticisi Venüs'tür. Kanın yapımı için, gerekli E vitamini ve bakır, besinlerden yeterli düzeyde alınmalıdır. Böbreklerin çalışma düzeni de dolaylı yoldan Venüs açıları ile anlaşılabilir. Toksit maddeleri ve asitleri filtre eden böbrekler iyi çalışmazsa ortaya çıkan ürik asit, vücuda zarar verecektir.

Doğum haritasında Venüs'ü çok sert açı almış kişilerin frengi (Mars ve Satürn açıları ile), bel soğukluğu (Neptün açıları ile), uçuk ve AIDS'e (Mars, Satürn, Neptün, Plüton açıları ile) karşı daha dikkatli olmaları gerekir. Bu kişiler AIDS'e yakalanırlarsa kan damarlarının duvarları daha kolay zarar görür, vücut daha fazla E vitaminine ihtiyaç duyar.

KİM BU BOĞA BURCU


Zorlukların İnsanları

Sakin ve huzurlu yapıları, hayatlarını ahenkli bir şekilde geçirmelerini sağlar. Hayatları boyunca başlarına gelen türlü acılar, dertler ve zorluklar karşısında yılmadan mücadele ederler ve ayakta kalmayı başarırlar. Arkadaşlık ve dostluk onlar için önemlidir. İyi huylu, sabırlı ve küçük şeylerden mutlu olan Boğalar, hayata güzellik katar, mutluluk verirler. Yaratıcı, uyumlu, kaliteli ve güzel olan her şeyden hoşlanır ve bunları elde etmenin yollarını bulmakta pek zorluk çekmezler.

Toprak grubundan oldukları için somut işler onları cezbeder. Maddeyle olan sıkı ilişkilerini, hayatı daha kolay hale getirmeye yönelik yöntemler geliştirmek için kullanırlar. Boğalar'ın para kazanmaya yönelik özel bir yetenekleri vardır. Onlar kazanmayı ve harcamayı bilen tiplerdir. Parayı bir Aslan gibi gösteriş ve lüks için değil, rahat bir hayat sürebilmek için ister. Onlar hangi işle uğraşırlarsa uğraşsınlar mutlaka para kazanmayı başarır ve sonunda istedikleri rahatı sağlayacak düzeni de kurarlar. Hayalinde ise, tembel tembel koltuğunda oturup keyif yapabileceği günler vardır. Bazı durumlarda tutumlu olabilirler ama lükse ve kaliteye tutkunlukları yüzünden hiç düşünmeden para harcayabilen insanlardır.

Boğalar, çocuksu bir neşe içinde yaşayan, derin düşünmeyi gerektiren ince esprilerden hoşlanmayan kişilerdir. Tıpkı küçük bir çocuk gibi, kolaylıkla anlayabilecekleri oyunlardan ve filmlerden zevk alan kişiler olarak tanınırlar.

Gereksiz şeyleri biriktirmemekle birlikte koleksiyon merakı dikkat çekicidir. Bir oğlak ya da Yengeç gibi geçmişe olan bağlılığından değil, yatırım maksadıyla koleksiyon yaparlar. Genellikle eski para veya resim koleksiyonunu tercih eder. Bunları kolayca satabileceğini düşündüğü için kendisini daha güvenli ve geleceğini garanti altına aldığını hisseder.

Mutlu olabilmeleri için, beraber yaşadıkları kişiler kadar, içinde yaşadıkları yer de önemlidir. Ailenin ve evinin rahatsızlığı onu da rahatsız eder. Etrafında huzur kaçıran ne varsa hepsiyle savaşır. Zorba bir savaşçı değildir ama Zodyak'ın en savaşçı burcundan daha mücadelecidir.

En şık kıyafetlerini giyip lüks restorantlara gitmekten hoşlanırlar. Dostlarına karşı çok bonkördür. Son derece merhametli olan Boğa insanı, tanımadığı insanlara da yardım etmekten büyük zevk alır. Boğalar, maddi-manevi kıskanç insanlardır. Kıskançlık onları hırslandırır. Fiziksel sevgiye gereksinim duyarlar. Sevdiklerini paylaşmak hoşlarına gitmez ve onları yitirdiği zaman da yıkılır.

Boğa burcu insanının hayatında önemli ve özel bir yer teşkil eden başka bir şey de, yemek yemek ve hazırlamaktır. Şık ve zarif bir sofrada sunulan leziz yemekler başlarını döndürmeye yeter de artar bile. Yorgun bir günün ardından yenilen güzel bir yemek, ona eşlik eden şarap veya rakının, en iyi dinlenme şekli olduğunu düşünür.

BOĞA BURCUNU NASIL TANIYACAKSINIZ


Tabiatın Sunduğu Zenginlik

GİYİM STİLİ

Uyumlu ve zevkli kombinasyonlar. Genelde gündüzleri pastel renkli çiçekli desenleri veya kombine spor kıyafetleri tercih ederler. Erkek Boğalar gece- gündüz sade ve elegan takımları ile ilgi çekerler.

Boğalar, zarafet yarışında ilk sıradadırlar. İş yaşamlarında ceketler ve marka kıyafetler, bir davette ise hiç görülmemiş dizaynları tercih edebilirler. Stillerinde bir uyum vardır. Gece kıyafetinde etek ve elbise tercih eden Boğalar, her zaman modanın yakın takipçileridir.

YÜZ YAPISI

Dudakları ön planda ve çekicidir. Gür saçları olan Boğalar, saçlarının yüzlerine dökülmesini isterler. Saçlarda genelde bukleler vardır. Erkek Boğalar'ın saçları geç dökülür. Alınları dardır. Yaşları ilerledikçe yüzdeki çizgiler görülür hale gelir. Venüs etkisi yoğun ise, gözler koyu renkli, yumuşak bakışlı ve ön plandadır. Yükselen burcun bulunduğu burca göre gözleri açık renk de olabilir. İri ve ön planda bir çene, geniş ve basık bir burun göze çarpar. Çekici yüzlerinde dudaklar ön plandadır. Kilo almaya çok meyilli bir Boğa'nın çenesi ile boyun birleşik olabilir.

VÜCUT

Dikkat çekecek derece güzeldirler. Boğalar, Venüs'ün verdiği güzellikle ışıldayan tiplerdir. Nadir olarak çok ince ve minyon görünümlü olurlar. Kilo almaya elverişli bünyeleri son derece sağlıklıdır. Omuzları geniş ve gamzelidir. Boyun bölgeleri ise genelde kalıncadır. Gençlik yıllarında belleri ince olsa bile, güzelliklerini kolayca yitirecek derecede iştahlı olduklarından, bir süre sonra ince hatlar yok olabilir.

Sıcak, çekici ve duyarlı ses tonuyla konuşan Boğalar'ın yürüyüşlerinde bir asalet ve yumuşaklık vardır. Topmodellerin ve güzel sesli sanatçıların haritalarının çoğunda yoğun Boğa veya Venüs etkileri vardır. Koçlar'ın aceleci yapısının aksine, Boğalar, davranışlarının sakinliği ve tane tane konuşmalarıyla dikkat çeker.

DOĞUM GÜNÜNE GÖRE BOĞA BURCU


1. DÖNEM

(21 Nisan - 30 Nisan)
Tam bir Boğa. Venüs hakimiyeti bakındır. Ne idealist ne de hayalperesttirler. Çok fazla, fakat yavaş çalışırlar. Eğlenmeyi, güzel vakit geçirmeyi severler. Rahatlarına çok düşkündürler. Sanatçı yönleri kuvvetlidir. Kendileri sanatçı olmasa bile iyi birer izleyicidirler.

2. DÖNEM

(1 Mayıs - 10 Mayıs)
Boğa özellikleri Başak'ın materyalist yönü ile birleşmeye başlar; Venüs kadar Merkür de hakimiyetini egemenleştirir. Başak burcu etkilerinin yoğun görüldüğü bu kişiler, her Boğa gibi maddiyata çok önem verirler. Burçlarındaki diğer kişilerden daha dikkatli ve hesaplı hareket ederler. Materyalist yönleri fazlar ağır bacağı için neredeyse gözleri iş yaşantısından başka bir şey görmez duruma gelir. Merkür iyi konumdaysa kişi kendini bilime adayabilir.

3. DÖNEM

(11 Mayıs - 20 Mayıs)
Boğa özellikleri, Oğlak'ın inatçılığı ile daha da dayanılmaz boyutlara ulaşır. Satürn, Venüs'e fazla ciddiyet getirir. Bu bölümde doğan kişiler tutkulu, programlı, maddesel ve ruhsal güvenlikleri için daha çok savaşan kişilerdir. İyi bir yönetici ya da müdür olabilirler. Çok inatçıdırlar. İdeallerine ulaşmak için ilerledikleri yolda ne gerekiyorsa yaparlar.

BOĞA BURCU AŞK VE EVLİLİK


Cömert ve ihtiraslı

Onlar için önemli olan, hayatının aşkını bulmaktır.
Boğa burcu insanı için aşk ve cinsellik, hayatın önemli bir parçasıdır. Ama bu, onların şıpsevdi olduğu anlamına gelmez. Aksine zor aşık olurlar. Süre onlar için hiç önemli değildir. Siz istemeseniz de o, sizi hayatının kadını olarak görmüşse sonuna kadar ısrarcı olacak, ilişki boyunca da sizi memnun etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Birlikteliğe başlama konusunda ağır ve şüpheci davranan Boğa, ilerleyen zamanlarda karşısındakinden emin olduğu takdirde inanılmaz bir değişim gösterecektir. O kararsız ve zorlu halinin yerini romantik bir aşığa bırakacaktır.

BOĞA BURCU EVLİLİK YAŞAMI


Boğa kadını ve erkeği genelde büyük düğünleri tercih ederler.
Evlilik kararı Boğa burcu insanı için çok güç verilen bir karardır. Öncelikle ilişkiden tam anlamıyla emin olması gerekir. Bu zor kararı aldıktan sora her şeyi en ince ayrıntısıyla planlayarak, uygulamaya koyarlar. Gösterişli ve detaylarla süslenmiş bir düğün isterler. Evliliğin ilk zamanlarından sonra Boğa erkeği ile evlenirseniz her türlü ihtiyacınızın karşılanacağına emin olabilirsiniz. Boğa kadını için öncelikle iş hayatı gelir. Kariyer onlar için büyük önem taşır. Daha sonra bir aile isterler. Aslında sevgi dolu, ideal bir eştirler. Çocuk sahibi olduktan sonra ise evcimen, iyi bir anne olurlar.

GRUP İLİŞKİLERİ

Boğa burcunun, Ateş grubundakileri elde tutması zordur. Ayrıca Ateş grubundakilerin değişken olması onlar için negatif bir etkidir. Hava grubundaki yaratıcı fikirlere sahip insanlarla da anlaşabilirler. Su grubundakiler ile ilişkileri oldukça iyidir. Tüm duygusallıkları ile Boğa ile benzerlikler gösterirler. Toprak grubuyla rutin bir ilişki riskine rağmen iyi bir takım oluşturabilirler.

BOĞA BURCUNUN EVİ


Ultra modern tarzı sevmezler. Zor demode olan, klasik modelleri tercih ederler. Doğal eşyalar onları cezbeder.

Şehir içinde yaşamak zorunda olan Boğalar, hafta sonları kendilerini yeşil ve sessiz alanları atmayı severler. Şehir dışında kendilerine huzur veren bir çiftlikleri veya üye oldukları sosyal bir klüpleri olur.

Venüs'ün renkleri sayılan yumuşak ve uçuk pembeler, maviler, su yeşili renkler, evlerinde mutlaka bir yerde kullanılmıştır.

Müziği seven Boğalar, evlerinin bir köşesini müzik bölümü olarak ayırabilirler. Bu tanımlamalar, Boğa burcu olmayan ama Venüs'ün kuvvetli olan bir kişi için de geçerlidir.

BOĞA BURCU ARKADAŞLIĞI


Arkadaşlığı

Tutucu ve Maceracı

Boğalar sır dolu insanlardır. Kendilerini deşifre etmek, onları rahatsız eder. Çok konuşsalar bile, kendileri ile ilgili detayları anlatmazlar. Hayatları boyunca bir veya iki kişi ile çok derin dostluk kurarlar. Genelde mevkii olan, isim yapmış kişilerle görüşmeyi tercih ederler. Bu tip bir takıntıları vardır. Lüks mekanlar, lüks lokantalar veya klüpler buluşma mekanlarıdır. Buralarda düzenledikleri partileri ve davetleri kendileri üstlenirler. Arkadaşlarını zor anlarda destekler, onlara yardımcı olmayı isterler. Yani bir arkadaşlık söz konusu olduğunda Boğalar, bir adım geri atar, düşünmeye başlarlar. Güvenlerini kazanmak uzun süre alacaktır. Tutucu tutumlarından dolayı hemen arkadaş olmayı sevmezler. Tanıdıkları çevreden arkadaşlık kurmak isterler. Dostlukları yavaş gelişir ve sağlam olur. Onlar, dostlarına sıcak, sağlam ve güvenilir bir ilişki sunar ve arkadaşlığa oldukça değer verirler. Herkesle yüzeysel konularda konuşan politik tavırları ile sevilirler, zaman içinde çevreleri genişler. Kapalı kişilikleri ile insanlarla aralarına ilk başta mutlaka mesafe koyacaklardır. Zaman geçtikçe, sıkı dostluk kurabilecek arkadaşlar, Boğalar'dan başkası değildir.

Toprak grupları ile dostlukları kalıcı ve kendilerine göredir. Aynı şeylerin peşinde koşar ve birbirlerini iyi anlarlar. Su gruplarının doğal enerjileri, kendi yaratıcılıklarını en iyi şekilde ifade eder. Hava gruplarıyla anlaşmaları zor gibidir. Çünkü düşünüş şekilleri ve arayışları farklı boyuttadır. Ateş gruplarının değişik ve yakıcı enerjileri ilk başta Boğalar'ı cezbetse bile daha sonraları onlardan sıkılacaklardır.

Macerayı sevmeyen Boğalar'ın hayatlarında macera düşkünü birileri pek yoktur. Ama onların hikayelerini dinlemekten hoşlanırlar.

BOĞA BURCU İŞ HAYATI


İş Hayatı

Kariyer ve Popülerlik

Kariyer ve popülerlik parayla eş anlamlıdır.
Boğalar, finans ve banka işlerinden zevk alırlar. İşinde gelecek olduğuna inanan bir Boğa, azimle çalışır ve kazanır. İş sahibi olmak cezbedici olsa da bunu gereksiz bir teşebbüs ve cesaret olarak görebilirler. Rahat, güvenilir ve iyi organize olmuş bir şirkette daha fazla başarılı olacaklarına inanırlar.

Eğer Boğalar birinin yanında çalışıyorlarsa teşvik ve takdir beklerler. Boğa burcu insanı, rutin bir şekilde yavaş yavaş kendini geliştirir. İşlerinde kendilerini güvende hissetmeleri çok önemlidir. Maaşlarını düzenli şekilde almak isterler. Eğer işlerinde mutlu olurlarsa uzun süre aynı işte kalır, sadık bir çalışan olurlar. Fakat ağır ve metodik yaklaşımları, çevresindekileri çileden çıkarabilir. Sürekli teşvik ve takdir bekleyen kişilerdir.

Boğalar geleneksel ve inatçı patronlardır. Çoğu kez teknolojik gelişmelerden yararlanmak istemez, hatta bunu zararlı bile görebilirler. Bilgisayarları süs olarak tutan veya masası başında sadece açıp kapamasını öğrenen kişiler de çıkabilir. Bu tutumlarının arkasında, birebir ilişkileri bilgisayardan daha değerli bulmaları yatar.

Sanata yeteneği olan Boğalar genellikle mimarlık, dekorasyon, gastronomi veya inşaat sektörüne (güçlü Satürn açıları ile) yönelebilirler. Boğa'nın gezegeni Venüs, güzellikleri ve parayı temsil ettiği için ses sanatçısı, güzellik uzmanı veya banker olması içten bile değildir. Aynı zamanda müzik ve artistik sanatlarda, fiziksel güzelliği gerektiren her türlü dalda (manken, sinema...) yeteneklidirler. Güçlü bazı Boğalar ise masaj dalında ün yapabilir. Hayvancılık ve tarım konusunda da başarılıdırlar. Kırsal bölgelerde yaşayan Boğalar, doğa ve toprağı çok sevmelerinden dolayı iyi çiftçi olurlar.

BOĞA BURCU VE SAĞLIK


Sağlıklı ve İri Yapılı

Boğalar genellikle sağlıklı ve iri yapılı kişilerdir. Çoğu Boğa burcu insanı güçlü bir fiziğe sahiptir. Uzun çalışma saatlerinde kolay kolay yorulmazlar. Hastalık hastası bir Boğa yok denecek kadar azdır. Hastalanmayı zayıflık olarak görüp kabullenmeseler de, baş edebileceklerini anladıklarında sabırla doktorun söylediklerini yerine getirir ve sonuna kadar tedaviyi uygularlar. Boğa burcu, vücudun ense ve boğaz bölgesi üzerinde etkili olduğundan, soğuk algınlığı ve anjine yakalanmaları diğer insanlara göre daha fazladır. İstatistiklere göre gut hastalığına daha çok Boğalar'da rastlanır. Bazı Boğalar'ın, ses telleriyle ilgili hastalıklara yakalandığı görülür. Boğaz bölgesinde yer alan tiroit bezinin salgıları dengesiz olabilir. Hemen hemen aynı miktarda yemelerine rağmen birçok Boğa, diğer insanlara göre daha kiloludur. Bu nedenle düzenli sağlık kontrollerinden tiroit salgılarına baktırmaları yararlı olacaktır.

Vitamin ve Mineraller Dengesi

Doğum haritanızda Venüs'ünüzü kontrol edin. Önerdiğiniz besinleri doktorunuza danışarak kullandığınızda daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Doğum haritalarında Venüs etkileri ağır basan kişilerin (Boğa burcuysanız veya Yükselen burcunuz Boğa ise) vücutlarındaki mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Vitamin dengesi olarak A (carotene), K, E, niasin, mineral olarak ise bakır, çinko, biotin, iyot, inositole dikkat etmek gerekir. Venüs'ün bozuk açılarında, vücuda giren şeker ve karbonhidratlar kolay kolay yakılamaz ve direkt yağa dönüşürler. Bu besinlerden kaçınılması doğru olacaktır.

Oranlarını dengeleyemeyeceğinizden dolayı bakır ve K vitamini alımı doktor tavsiyesi eşliğinde ayarlanabilir. Okyanus algı, klorella, bol klorofil ve iyot ihtiva ettiği için çok faydalıdır. Bunun dışında;

İyot İçeren: Kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç, bezelye, domates, ıspanak, deniz ürünleri, iyotlu tuzlar.

Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, balkabağı, et ve ciğer ürünleri.

Vitamin E içeren: Tereyağı, süt, peynir ürünleri, bitkisel sıvı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, kahverengi pirinç uygundur. Patates cipsleri, tuzlu fıstık, fındık gibi çerezler vücuttaki E vitaminini eksiltir ve yok eder. Bu tip besinler klorlu maddelerle kaplanarak hazırlanır (Unutmayın, klorlu bu çeşit yiyecekler ve klorlu su, vücuttaki E vitaminini yok eder).

Vitamin K içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, ıspanak, süt, domates, havuç, yulaf.

Bakır içeren: Deniz ürünleri, taze ciğer, badem, patates, üzüm, salatalık, mısır, kuşkonmaz.

Çinko içeren: Buğday tohumu, sebzeler, limon, kestane, soda, bal, deniz, hayvanlarının çoğu, soğan, kuru maya.

Biotin içeren: Maya, baklagiller, et, midye, faydalı besinler arasındadır.

BOĞA BURCU KADINI


Boğa Kadını

Gerçek olan güzeldir, Güzel olan gerçektir.

"Gerçek olan güzeldir, güzel olan gerçek" dizeleri, Boğa kadınının hayata bakışının bir özetidir. Adeta her türlü güzellik, zarafet ve aşk, Boğa kadını için yaratılmıştır. Kendileri, çevreleri, işleri, evleri ve kısaca sahip oldukları her şey güzel olmalıdır. Bu yüzden dokundukları her şeyi güzelleştirmek için çaba sarf ederler. Başarılı da olurlar, dokundukları yerler birdenbire değişime uğrar ve güzelleşir.

Boğa kadınları, kendine güvenen, inatçı kadınlardır. Bu nedenle onlara ne yapmaları gerektiğini söylemek çok zordur. Bundan hiç hoşlanmazlar. Ama insanların hayatlarına ve kararlarına karışmaya bayılırlar. Herkesi olduğu gibi kabul edemeyen Boğa kadınları, genelde, kusur arayan kibirli kişiler olabilirler. Boğa burcu kadınları doğaya düşkündürler. Evlerinde çiçek ve hayvan beslemeyi severler. Şehirden uzak, doğayla baş başa, bahçeli bir evde, huzurlu bir yaşam sürmeyi tercih ederler.

Boğa burcunda doğan bir kadın, kelimenin tam anlamıyla gerçek bir dişidir. Kendi arzularını ve hırslarını gerçekleştirebilmek için her şeyi yapar. Onlar aşk için yaratılmışlardır, bir erkeği sevdikleri zaman tüm isteklerinden vazgeçmeyi seçebilirler. Ne yaptığını bilirler, dengeli bir tutum sergilerler. Genelde aşk hayatında mantığa yer verirler. Boğa burcu kadınları için sevdikleri, istedikleri erkeği elde etmek pek zor değildir. Sevdiği zaman, ilişkisinin sonsuza dek sürmesini ister ve bunun gerçekleşmesi için maddi-manevi elinden geleni yapar. Eşine her şeyiyle bağlanır ve ona sadık kalır. Eğer hayatının erkeğini bulduğuna inanırsa, içinde bulunduğu şartlar ne kadar kötü olursa olsun o, mutluluk içinde yaşar. Genelde evcil bir mizaca sahiptir. Ev kadını ve anne olmak onu mutlu edebilir. Eşi onu aldatırsa çok acı çeker, yıkılır, üzülür ama mantığı ağır basarak yeni bir ilişki kurmanın zorluğu altında aramaya pek yanaşmaz. Kendine güven içinde hissetmek uğruna buna katlanacaktır.

Aslında kendilerine fazla güvenen bu gururlu kadınlar, etraflarının hissedemediği hassas bir dünyada yaşarlar. Duygu yüküyle doludur. Çok çabuk kırılabilirler. Duygusallığını yansıtmayı güçsüzlük belirtisi olarak gördüklerinden, bunu yansıtmak istemezler. Bir olayı, sözcüğü yıllarca unutmayıp, günü geldiğinde vurucu bir şekilde, sert kelimelerle söyleyebilecek kadar da kinci kişilerdir.

BOĞA BURCU KADINI VE AŞK


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Boğa burcu kadını ilişkisinde istediklerine hep olumlu cevap alacak, huyuna giden bir sevgiliyle birlikte olmak ister. Aksi davranan bir partnerle ilişki geliştirmez ve ona zaman ayırmaya çalışmaz. Değer göreceği, söylemlerini ciddiye alacağı bir partnere önem verir. Bu özellikleri yerine getiren bir partnerle ilişkisinde kendisini rahat hissedeceğinden o kişiden asla uzaklaşmaya çalışmayacaktır.

Doğa gereği verdiği sözlerden, kararlardan kolay dönmeyen ve bildiğini yapmaya çalışan bir yönü vardır. Bu yüzden verdiği kararları etkilemeye çalışmayan ve yaşam biçiminden uzaklaşmasını istemeyen bir partnerin yanında bulunmasını arzular. Yoksa tartışma yaşayabilir ve yaşadığı birlikteliği uzun sürdürmeden bitirebilir.

Partnerinin huzur veren ve romantik paylaşımlara zemin hazırlayan, damak zevkine düşkün ve lüks yerlerde yemek yemeyi seven bir yanının olmasını bekler.

BOĞA BURCU KADINININ İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER


Maddi değeri olan hediyeleri sever, romantizme önem verir ve romantik anlar yaşamaktan hoşnut olur. Mum ışığında yemek yemeyi ve müzik dinlemeyi sever, sanatsal ve kültürel aktivitelerle ilgilenmek hoşuna gider.

Sevmediği konularla ilgili espri yapılmasından hoşlanmaz ve yapılmasına izin vermez. Önce karşısındaki kişiyi tartar ondan sonra onunla aynı zevkleri paylaşıp paylaşmadığına bakar. O öncelikli olarak kendi tercihlerini öne alır ve aldırır. Ancak bu durum sevdiği ya da sevmediği konuların değişmesini sağlamaz. Olanaklarını esirgeyen bir partnerden hoşlanmaz. Kendi bakış açısına göre ihmalkar olan, sürekli sorun çıkaran, hep kendini düşünen bir partnere tahammül etmesi zordur.

BOĞA BURCU KADINI VE İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ


Boğa burcu kadını sevdiği partneri için her şeyi yapar, uyumlu olmaya çalışır. Anlaşamayacağına inandığı partneriyle ilişkisini sürdürmez, mutlu olduğu bir ilişkide ise rahat ve huzurlu olur. Macera yaşamak için zamanını boşa harcamaz, güzel ve hoş zamanlar geçirmeyi sever, partnerine ciddi ve olgun yaklaşır.

İlişkisinde olabildiğince duygu ve mantığı bir arada yürütür. Duygularının etkisiyle hareket etmemeye çalışır. Birlikte olduğu ve sevdiği kişiye fedakar davranır, bağlı kalır, bolca vakit ayırıp yanında olur. İlişki boyunca düzgün ve mutlu bir ilişkinin yürümesi için elinden geleni yapar. Eğer verdiği emeğin geri dönmediğini görürse duygularından arınacak kadar iradeli davranabilir.

BOĞA BURCU KADININA İDEAL SEVGİLİLER KİMLER?


Uzun süreli aşk yaşayacağı burç: Yengeç burcuyla yaşayacağınız ilişki uzun süreli olarak geleceğe taşınabilir. Sizin verdiğiniz değerin karşılığını istemeniz ve sevgiye önem göstermeniz yengeç burcu tarafından olumlu bir şekilde size geri dönecektir. O yüzden yengeç burcundan biriyle geliştireceğiniz ilişki, duygu ve düşünce açısından uyumu, ilişkinin güzel sonuçlar doğurmasını, uzun süreli bir ilişkinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Macera yaşayacağı burç: Yay burcundan biri ile macera yaşayabilirsiniz çünkü isteklerinize yakın durması söz konusu olabilir. Yay burcuyla yaşayacağınız ilişkinizde uyum sorunu yaşamanız zor olacak. Maceralı günler geçirme isteğinize yay burcunun olumlu cevap vermesi, mutlu olmanızı ve eğlenceli bir ilişkinin içinde kendinizi bulmanızı sağlayacak.

Aradığı cinsel partner: Cinsel anlamda en ideal partneriniz İkizler burcu olacak. İkizler burcuyla cinsel yönden aradığınız her şeyi bulabilir ve cinsel anlamda güzel bir ilişki yaşayabilirsiniz.

BOĞA BURCU ERKEĞİi


Boğa Erkeği

Sadık Dost, İyi Eş, Şefkatli Baba

Boğa burcu erkekleri pratik, kendisine güvenen, işlerinde azimli kişilerdir. İçlerinde sürekli bir yönetme içgüdüsü taşırlar. Emir vermekten, insanlara hükmetmekten zevk alırlar. Ama yaramaz bir çocuğun enerjisini taşıdıkları için, onları iyi tanıyan biri için Boğa'yı idare etmek pek de zor değildir. Onun sözlerine itiraz etmeden, her sunduğu fikri onaylayarak, yapılanların, kendi istedikleri olduğuna inandırmak iyi bir yol olabilir. Güven telkin eden tiplerdir. Bir sorunla karşılaşıldığında onlar danışılabilecek, dertleşilebilecek kişilerdir. Bu nedenle sadık bir dost, iyi bir eş, şefkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olurlar.

Onlar çocukları çok severler, hayatın neşe kaynağı olduklarını düşünürler. Çocukları ile yakından ilgilenir ve onların mutluluğu için elinden gelen her şeyi yaparlar. İletişimleri iyidir, karşılığında sürekli sevgi ve saygı görmek isterler. Çocuklarının fikirlerine önem verseler bile, evde her zaman kendi sözlerinin geçmesini isterler.

Boğa erkeği özel yaşamında da güçlü karakterleri oynamayı sever. Karşısında zayıf bir kadın görmek istemez. Kendisinin her sözünde ezilip büzülen, her dediğini kabul eden biriyle uzun süreli birlikte olamaz. Sevdiği kadına saygı duymak ister. Boğa erkeği, aşk konusunda sadık, müşfik, nazik bir aşıktır. İlişkileri uzun sürelidir. Birisini gerçekten severse, ömür boyu sürebilir. Sevdiği kadından kolay kolay vazgeçmez. Doğum haritalarında farklı etkiler yoksa, hayatları boyunca sadece bir kadını severler. Beğendiği kadını mutlaka elde etmek ister. Bunun için bıkmadan, usanmadan uğraşır. Boğa erkeğiyle masallardaki gibi bir aşk yaşanmaz.

Boğa burcu erkeği doğaya çok düşkündür. Kır hayatını, balık tutmayı, kamp yapmayı sever. Toprakla uğraşmaktan zevk alır. Diğer bir hobisi çok kitap okumaktır. Ağır romanlar ve felsefi kitaplardan çok, biyografi ya da hikayeleri tercih ederler.

BOĞA BURCU ERKEĞİ VE AŞK


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Boğa burcu erkeği sorun yaşatmayan, duygusal ve huzur veren biriyle ilişki yürütmeye çalışır. Yönlendiremeyeceği ve istediklerini kabul ettiremeyeceği biri ile ilişkide mutlu olmaz. O yüzden koşulsuz ona riayet edecek bir partnerin hayatında olmasını ister. Yaptığı her türlü davranışa saygı gösterip ona mükemmel biri olduğunu söyleyecek ve hissettirecek bir partnerle ilişkisini geliştirir. Böylece partnerine daha fazla zaman ayırmaya çalışır.

Gösterdiği değerinin karşılığını veren ve onu her konuda düşündüğünü hissettiren, davranışlarında bunu somutlaştırmaya çalışan biri gönlünü kazanır. Öyle bir sevgiliye bağlı kalır. Kendisine olanaklarını esirgemeyen bir sevgiliye kapısı her zaman açık olur ve onunla birlikte olmak için her şeyi yapar. Bu şekilde davranan bir partnerden asla uzaklaşmayacaktır.

BOĞA BURCU ERKEĞİNİN İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER


Partnerinin zeki olması ve bu yönünü birçok ortamda öne çıkarması hoşuna gider. Duygusal yönünü ve sevgisini pek dışa vurmasa da partnerinin sevecen, ilgili, duyarlı olmasını isteyecektir.

Yaşadığı ilişkide uyumu ön planda tutsa da dış görünüme daha çok önem verir. Partnerinin çekici ve güzel biri olmasından hoşlanır. Tercihlerine, yaptıklarına müdahale eden ve ona karşı hareket eden birinden asla hoşlanmaz. Onunla mutlu olmayacağını düşünür. O yüzden bu özelliklere sahip birinden etkilense de bir ilişki içinde duygularının gelişmesine izin vermez. Yaşadığı ilişkinin herkes tarafından imrenilmesinden ve model olarak söz edilmesinden hoşlanır.

Zamanını farklı kişilere ayırmasına saygı duyulmasını ister. Dengeleyici ve içten bağlı bir ilişkinin içinde bulunmaktan hoşnut olur. O ilişkide kendisini mutlu hissedebilir ve gözü o ilişkinin dışında başka yerlere kaymaz. Eğer yaşadığı ilişkide yaptıklarının karşılığını bulamazsa farklı kişilere yönelme ihtiyacı hissedebilir.

BOĞA BURCU EVRKEĞİ VE İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ


İlişkisinde ciddi olmasına rağmen aynı zamanda romantik olmaya çalışır, partnerine sadık olur. Yapılanın kıymetini bilir ve asla unutmaz. Olayların gelişimine pek müdahele etmez ve olayları kendi çıkarları doğrultusunda analiz ederek ona göre kendini yönlendirir.

İnatçı bir yapıya sahiptir, kendi görüşlerini, doğrularını diretir. Partneri ve ilişkisi üzerinde egemen olmaya çalışır, partnerinin koşulsuz ona uymasını bekler. İlişkisine karşı sorumluluk duygusu hissetmesine rağmen üstüne düşen görevleri zaman zaman yerine getirmez. Duygu ve hislerine göre hareket eder, bu durumdan sıyrılması zordur.

Kolay sevmez, çok zor sever, sevdiğinde ise partnerine bağlı bir şekilde ilişkisini yaşamaya çalışır. Her ortama girmez, sadece sevdikleri insanlarla takılmayı, istediği yerlerde partneriyle bulunmayı tercih eder. İlişkisinde paylaşımlarıyla olumlu etkiler bırakır. İyi bir partner ve karşı cinsin ruhundan anlayan bir tarzı vardır.

BOĞA BURCU ERKEĞİNE İDEAL SEVGİLİLER KİMLER?


Uzun süreli aşk yaşayacağı burç:İlişkinizin kısa sürmesinden endişeleniyorsanız balık burcuyla yaşayacağınız ilişki ile bu duygudan uzaklaşabilirsiniz. Çünkü balık burcuyla yaşayacağınız ilişkide karşılıklı uyum sonucunda uzun soluklu bir ilişki yaşamanız mümkün görünüyor. Her dediğinizi yapabilir çünkü ilişkisinde yönlendirilecek bir yapıda hareket eder.

Macera yaşayacağı burç:Aslan burcuyla maceralı bir ilişki yaşayabilirsiniz. Hayattan keyif almak ve eğlenmek konusunda uyum sağlamanız söz konusu olabilir. Eğer sakin bir ilişkinin içinde olmak istemiyorsanız mutlaka tercihinizi Aslan burcundan yana kullanmaya çalışmalısınız. Böylece hem ilişkiniz renklenir, hem de farklı paylaşımlar yaşayabilirsiniz.

Aradığı cinsel partner:Cinsel anlamda güzel ve fantezili bir ilişkinin içinde yer almak istiyorsanız en ideal partneriniz Kova burcudur. Kova burcuyla cinsel anlamda güzel bir ilişki yaşayabilir ve karşılıklı bir şekilde birbirinizi mutlu edebilirsiniz.

BOĞA BURCU ÇOCUKLAR


Çocuk Boğalar

Büyümüş de Küçülmüş

Onun ruhuna giden yol sevgi, şefkat ve güzellikten geçer
Boğa bebekleri genelde her şeyden memnun olan bir yaratılışa sahiptirler. Mutlu ve gülen ifadeleri ile herkese, kendilerini sevdirirler. Bebekliğinden itibaren dikkat çekici derecede kendilerinden emindirler. Bebeklere özgü olmayan sabırları vardır. Bu tutumları çoğu zaman anne-babaların şaşırmasına yol açabilir; çünkü onlar, karınlarının doyurulmasını sessizce bekler ya da gecenin bir vakti ellerinden geldiğince ağlamadan durup büyüklerinin kendileriyle ilgilenmesini beklerler. Beklediği ilgiyi göremezlerse avaz avaz bağırmaya başlarlar. Boğa çocuğu, cömert porsiyonlarla yemek isterler.

Büyümeye başladıklarında sevecen, cana yakın, kucaklanmaktan, sevilip okşanmaktan, öpülmekten çok hoşlanan afacanlar haline gelirler. Çok fazla sevgi ve ilgi beklerler. Eğer istediği ilgi ve sevgiyi buluyorsa ebeveynlerine hiçbir sorun çıkarmazlar. Boğa çocukları tensel temastan çok hoşlanır. Fiziksel dokunuşlarla onu ne kadar çok sevdiğinizi görmeye ihtiyaçları vardır.

İlerleyen çağlarda sahiplenme istekleri su yüzüne çıkmaya başlar. Kendilerine ait olan eşyaların farkına varınca bunları paylaşma güçlüğü çekebilirler. Özellikle kendine ve ailesine ait eşyaları paylaşmaktan hoşlanmayabilirler. Genellikle çalışmaktan, okula gitmekten hoşlanmayan bu çocukları ikna etmek için güzel, renkli resimlerden, objelerden yararlanılabilir. Güzelliklere düşkün olan bu çocuklar yavaş yavaş okumaya ve çalışmaya alışacaklardır. Okula alıştıktan sonra ise birinciliği bırakmazlar. Disiplinli olan Boğalar'a ebeveynlerin "ders çalış" ikazında bulunmasına hiç gerek kalmaz.

Boğa çocukları için para kavramı çabuk gelişir. Verilen harçlığı disiplinli bir şekilde harcamayı daha okula başlamadan kavrayabilir. Paranın kumbarada artması onu rahatlatır ve heyecanlandırır. Biriktirdiği paranın, istediği pahalı oyuncağa kavuşmanın en emin yolu olduğunu bilir. Boğa çocuklarını pahalı ve etkileyici hediyelerle mutlu etmek kolaydır.

Boğa insanları akrabalarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Kız kardeş veya erkek kardeşlerle arası iyidir ama çoğu zaman katı bir tutum sergilerler. Bu durum zaman zaman sorunlar çıkartıp kopukluklarına yol açabilir; aslında söylemek istediğini bir türlü söylemediği için tatsızlıklar olur. Ailenin büyükleriyle de cana yakın tavırlarıyla iyi bir iletişim kurar. Aile kurumunun onun hayatındaki yeri yadsınamayacak kadar önemlidir.

AİLE HAYATI

Boğa çocukları, ailelerini, hayatlarında yer alan ciddi bir kurum olarak görürler. İnatçı tutumları ile uzlaşmayı öğrendikleri takdirde, aile içi anlaşmazlıklar en aza indirgenebilir. Boğalar, sevdikleri aile bireyleri ile birlikte olmaktan büyük huzur duyarlar.

Boğa Burcu Ünlüleri


Boğa Burcu Ünlüleri

Karl Marks, Lenin, Evita Peron, Honore de Balzar, Bertrand Rushell, Shakespeare, Sigmund Freud, Salvadore, Dali, M Barbra Streisand, Kraliçe II. Elizabeth, Anthony Quinn, Johannes Brahms, Gary Cooper, Henry Fonda, Al Pacino, Andre Agassi, Jehudi Menu hin, Stevie Wonder, Saddam Hüseyin, Adolf hitler, Kanunu Sultan Süleyman, Ayhan Işık, Asil Nadir, Jülide Ateş, Şebnem Dönemez, Cem Yılmaz, Serpil Çakmaklı, Demet Akalın, Nükhet Duru.